18 жовтня Європейський день боротьби з торгівлею людьми
Психологічною службою закладу проведено інформаційно-просвітницький захід з метою підвищення рівня інформованості учнів щодо засобів і методів, які використовуються торговцями для експлуатації людей; формування свідомого ставлення до проблеми торгівлі людьми як актуальної для кожної особи, а також формування толерантного ставлення до постраждалих від торгівлі людьми. Під час заходу обговорювались питання і виконувалися вправи про види і форми торгівлі людьми, шляхи запобігання, правила безпечної поведінки. Учасники заходу переглянули тематичні відеоролики про те, як виглядає проблема торгівлі людьми та які є ефективні стратегії боротьби з нею. Діти дізналися,як може виглядати процес вербування, почули поради, щоб не потрапити на гачок до торговців, відпрацювали навички безпечної поведінки та дізналися до кого звернутись за консультацією та допомогою. Окрім цього діти отримали інформаційні буклети з правилами безпеки та ризиками торгівлі людьми та експлуатації.
"Ментальне здоров'я: як подбати про себе"
З метою привернення уваги дітей до питання збереження ментального здоров’я психологічною службою закладу проведено заняття з учнями 10-го класу “Ментальне здоров’я: як подбати про себе”. Під час заняття було з’ясовано, що таке ментальне здоров’я, його складові та шляхи збереження і піклування про свій внутрішній стан. З дітьми було пропрацьовано техніки для стабілізації власного психологічного стану.
Адаптація учнів 1 -х класів
Початок навчання дитини в 1-му класі — складний і відповідальний етап у її житті. Адже відбувається дуже багато змін. Це не тільки нові умови життя та діяльності — це й нові контакти, нові стосунки, нові обов’язки. Змінюється все життя дитини: все підпорядковується навчанню, школі, шкільним справам і турботам. Звикання до школи — тривалий індивідуальний процес. Згідно зі статистикою, тільки 50% дітей адаптується до нових умов і вимог протягом півроку. Другій половині потрібно більше часу. З метою з’ясування рівня адаптації проведено діагностування учнів 1-х класів.
Коло цінностей “Наш клас”
з учнями 5-А класу
В рамках реалізації проєкту “Шкільна служба порозуміння” з учнями 5 -го класу проведено коло цінностей на тему “Наш клас”, дана форма робота дає змогу з’ясувати стан взаємостосунків, психологічного клімату та рівень адаптації п’ятикласників.
Під час заходу діти ознайомилися з правилами та зобов’язаннями КОЛА, яких мають дотримуватись під час роботи. Діти поділилися важливими моментами з їхнього шкільного життя, розкрили питання взаємостосунків у класному колективі.
Учні були зацікавленими та активно залучалися у процес КОЛА. Зворотній зв’язок від дітей дав можливість визначити стан адаптаційних аспектів п’ятикласників та розкрив питання, які потребують доопрацювання.
Артпростір - як місце для психологічного розвантаження та відновлення психоемоційного стану
КОДЕКС БЕЗПЕЧНОГО ОСВІТНЬОГО СЕРЕДОВИЩА
Психологічно-комфортне середовище у бомбосховищі закладу.
Реагуючи на вимоги воєнного часу, ми спрямовуємо діяльність на забезпечення психологічно-комфортного середовища і у бомбосховищі нашого закладу. Для того щоб покращити психологічне здоров’я та емоційний стан дітей, під час перебування у бомбосховищі практичний психолог та соціальний педагог закладу залучають їх до діяльності, що розкриває їх творчість та приносить позитивні емоції. Часто під час заходів діти малюють, навчаються новим навичкам чи просто спілкуються. Під час повітряних тривог ці деталі затишку допомагають учням легше впоратися із стресом та розважитися.