Новини проекту
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Голосування
Як Вам новий сайт?
Всього 8 чоловік

148

Дата: 3 квітня 2023 о 13:24

ПІДГОТОВКА ДО ВСТУПУ-2023

Попри воєнний стан, в Україні триває активна підготовка до вступної кампанії. Для допомоги вступникам МОН підготувало головні кроки, які допоможуть стати студентом у 2023 році. Ознайомитись із ними можна за посиланням

Також оприлюднено нові демонстраційні варіанти тестів НМТ з таких предметів:

 

ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ РАДІОДИКТАНТ ПРО МІННУ БЕЗПЕКУ
ПРОЛУНАЄ НА УКРАЇНСЬКОМУ РАДІО

4 квітня, у Міжнародний день просвіти з питань мінної небезпеки, о 15:00 на хвилях Українського Радіо пройде радіодиктант для дітей молодшої та середньої школи з безпечної поведінки з мінами та нерозірваними боєприпасами. Диктант звучатиме голосом Пса Патрона із популярного мультфільму. 

Докладно про те, де слухати диктант, як дізнатись результати та про інші важливі деталі читайте за посиланням

Диктант «Спільно до безпеки» проводять ЮНІСЕФ, МОН, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Українське радіо та Центр з протимінної діяльності.

 

УРОКИ З МІННОЇ БЕЗПЕКИ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ

З нагоди Міжнародного дня просвіти з питань мінної небезпеки та допомоги із протимінної діяльності ЮНІСЕФ спільно із ДСНС за підтримки МОН підготували інтерактивні онлайн-уроки з мінної безпеки для школярів.

Діти дізнаються, як відрізняти вибухонебезпечні предмети, де вони можуть приховуватися, які знаки попереджають про них та яких правил безпечної поведінки потрібно дотримуватися у разі виявлення міни чи боєприпасів.

Уроки тривалістю 15 хвилин містять завдання, мультфільми і відеоматеріали. Заняття створені для початковоїсередньої та старшої школи.

 

ПОРАДНИК ІЗ ПОДОЛАННЯ ПРОФЕСІЙНИХ СКЛАДНОЩІВ
ПІД ЧАС ВІЙНИ ДЛЯ ОСВІТЯН

​Під час війни освітянам доводиться опановувати нові навички, аби зробити освітній процес безпечним для дітей. Адже «формула» безпеки дитини – це безпечне середовище та безпечний дорослий.

Консультанти ЮНІСЕФ розробили практичний порадник «Сміливі навчати», який допоможе освітянам подолати професійні складнощі під час війни.

У ньому містяться відповіді на такі питання:

  • як вчасно побачити прояви психологічної травми і допомогти;
  • як вчителю піклуватися про власний психоемоційний стан;
  • як подбати про психологічний комфорт дитини в освітньому середовищі.

Завантажити порадник можна на сайті «Спільнотека».

 

YOUTUBE-ПРОЄКТ «ІСТОРІЇ НЕ З ПІДРУЧНИКІВ» ПРО ЦІННІСТЬ ОСВІТИ

На YouTube стартував проєкт «Історії не з підручників» – у ньому директори шкіл, вчителі, учні та їхні батьки показують Нову українську школу як місце, де формуються цінності українців. 

«Історії не з підручників» демонструють, що НУШ – це сучасний, захищений освітній простір, де попри всі виклики сьогодення зростають винахідники, новатори, свідомі громадяни, майбутні професіонали та вільні особистості. Ключовими цінностями тут є повага, довіра, безпека, гідність, любов до своєї країни.

У фокусі проєкту «Історії не з підручників» – учителі, батьки, та учні, які розуміють значення освіти для їхнього майбутнього. Вони є прикладами незламності і, не дивлячись на обставини, продовжують навчати та отримувати знання. Проєкт про цінності освіти «Історії не з підручників» виходитиме з 30 березня щочетверга на YouTube-каналі «Педан Може».

«Історії не з підручників» реалізовують Проєкт «Навчаємось разом», що співфінансується ЄС та Міністерством закордонних справ Фінляндії, спільно з громадським активістом і телеведучим Олександром Педаном. Перше відео проєкту оприлюднено сьогодні, 30 березня 2023 року, на YouTube-каналі «Педан Може».

 

МЕНТАЛЬНЕ ЗДОРОВ’Я: КОРИСНІ МАТЕРІАЛИ

У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я першої леді Олени Зеленської експерти телеграм-каналу «Подбай про себе» та громадської організації «Підтримай дитину», ГО «Асоціація дієвих психологів України» реалізують проєкт «Я сильна, вільна, незалежна!», у межах якого жінки зможуть відвідати психологічні закриті онлайн-групи.

Зустрічі будуть проходити з 10 квітня щотижня на платформі «Зум» о 19:00. Реєстрація – за посиланням.

Крім того, на телебаченні виходить продовження всесвітньо відомого дитячого мультсеріалу «Вулиця Сезам» від анімаційного освітнього проєкту «Sesame Workshop», що став партнером Всеукраїнської програми ментального здоров’я. Серіал призначений для дітей віком від 3 до 8 років та озвучений українською мовою. Дивіться трансляцію щодня о 12:30 на телеканалах «ПЛЮСПЛЮС» та «Київстар ТБ».

Мультсеріал має на меті підтримати дитячу психіку та запобігти негативному впливу стресу на родину. Він навчатиме здорового способу життя, навичок безбарʼєрного спілкування, особливу увагу надаватимуть унікальним потребам дітей, які живуть в умовах війни.

 

ЦИФРОВІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ НАВЧАННЯ

Міжнародна компанія «ASBISc Enterprises PLC» завершила процес передання 5 тис. Apple iPad у межах соціально-гуманітарного проєкту «5 000 Apple iPad для українських школярів». Сучасні пристрої отримали заклади освіти, що повністю або частково зруйновані внаслідок бойових дій.

На пристроях Apple iPad встановлено повний комплект навчальних програм, затверджених МОН України. Спеціально розроблене навчання для вчителів від сертифікованих тренерів Apple допоможе легко інтегрувати нове обладнання у навчальний процес.

Національний мобільний оператор «Київстар» доєднався до проєкту «5 000 iPad для українських школярів». Так, виділено 5 тис. сім-карт формату e-sim з пільговим доступом до мобільного інтернету на рік для учнів шкіл, частково або повністю зруйнованих внаслідок бойових дій. За умовами тарифу протягом року щомісяця нараховується пакет послуг з 20 Гб мобільного інтернету. Цього обсягу послуг вистачить на місяць активного користування додатками для навчання та щоденного відвідування онлайн-уроків.

 

БЕЗКОШТОВНИЙ НАБІР НА 2023/2024 НАВЧАЛЬНИЙ РІК
ВІД ОНЛАЙН-ШКОЛИ «SCHOOLTOGO»

SchoolToGo – це онлайн-школа, яка пропонує учням 1-11 класів акредитоване онлайн-навчання відповідно до української шкільної програми. Заняття проходять на інтерактивній платформі «Teemea» з повним доступом до навчальних матеріалів, які створюють вчителі.

Нині школа оголосила про початок набору для учнів 1-11 класів на 2023/2024 навчальний рік. Докладніше про навчання в школі ви можете за цим посиланням.

 

ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ:
ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ АПРОБАЦІЇ НАВЧАЛЬНОЇ ЛІТЕРАТУРИ ДЛЯ ШКІЛ

Пропонуємо для громадського обговорення Порядок проведення апробації навчальної літератури для закладів загальної середньої освіти, що передбачає дослідження якості підручників/посібників, їх відповідності вимогам державних стандартів освіти, сучасним науковим, психолого-педагогічним, методичним та антидискримінаційним вимогам, запитам учасників освітнього процесу.

Зауваження та пропозиції просимо надсилати до 28 квітня на zso.imzo@gmail.com.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.