ОКСЕНА ЛІСОВОГО ПРИЗНАЧЕНО МІНІСТРОМ ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
21 березня Верховна Рада призначила Оксена Лісового на посаду міністра освіти і науки України.
«Маємо спільно показати енергію та міць освітян і дослідників України, для яких виклики, спричинені пандемією та війною, стали викликами для підтвердження того, що освіта, наука, виховання, навчання, взаєморозуміння та підтримка стали найціннішим рушійним фактором», – виголосив присягу Оксен Лісовий на пленарному засіданні Верховної Ради.
Докладно про нового міністра освіти і науки України дізнавайтесь за посиланням.
НМТ-2023: У ДОСТУПІ – ДЕМО-ТЕСТ З АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
Оприлюднено онлайновий демо-тест з англійської мови для НМТ-2023, він – за посиланням. Як під час проходження демонстраційного тесту, так і на реальному тестуванні можна вибирати послідовність виконання завдань, за потреби повертатися до того чи іншого завдання, змінювати варіант відповіді, а після завершення роботи – отримати результат тестування з цього предмета.
У тестах з іноземних мов на реальному тестуванні не буде завдань з відкритою формою відповіді, як не буде і завдань з аудіювання.
Нагадуємо, УЦОЯО вже підготував демонстраційні варіанти завдань НМТ з української мови, математики, історії України та фізики.
ПОСІБНИК ПРО СУЧАСНІ ПІДХОДИ І ТЕХНОЛОГІЇ НОВОЇ УКРАЇНСЬКОЇ ШКОЛИ
Презентовано посібник «Використання освітніх онлайн-матеріалів: сучасні підходи і технології Нової української школи», розроблений колективом Українського інституту розвитку освіти.
У посібнику розглянуто, зокрема, такі питання:
- компетентнісний підхід в освітньому процесі;
- критичне мислення: працюємо з інформацією;
- можливості платформи «Всеукраїнська школа онлайн».
З тематики посібника заплановано серію вебінарів. Перший вебінар, присвячений критичному мисленню, можна переглянути за посиланням.
КУРС З ВІДБУДОВИ ОБ’ЄКТІВ, ПОШКОДЖЕНИХ ВНАСЛІДОК БОЙОВИХ ДІЙ
Школярів та освітян запрошують узяти участь у програмі «План.Дій», яка має на меті відбудову громад.
Упродовж квітня–жовтня 2023 року п’ять шкільних команд разом із експертами та менторами шукатимуть ефективні інженерні рішення для інфраструктурних проблем та викликів, що пов’язані з перебуванням у населених пунктах великої кількості вимушених переселенців, браком чи забрудненням води, недостатньою інклюзивністю публічних просторів.
До участі запрошують освітян, учнів 8-11 класів, батьків та представників самоврядування громад. Умови участі та критерії відбору розміщено за посиланням. Заявки приймаються до 31 березня включно.
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДТРИМКА УЧАСНИКІВ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ
Презентовано пріоритетний проєкт МОН у сфері психічного здоров’я. Метою проєкту є забезпечення психічного здоров’я у сфері освіти на всіх рівнях, зокрема:
- подальший розвиток Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти МОН;
- підвищення кваліфікації освітян щодо надання першої психологічної допомоги та подолання стресу;
- надання супервізій для освітян за допомогою технології «перегорнутий кол-центр», а також підготовка фахівців, які надаватимуть супервізію офлайн;
- розробка навчальної програми щодо соціально-емоційного навчання.
З результатами забезпечення психічного здоров’я у сфері освіти з початку повномасштабної військової агресії рф можна ознайомитися тут.
«АТМОСФЕРНА ШКОЛА» ПРОПОНУЄ УЧНЯМ
ВІДВІДАТИ БЕЗКОШТОВНІ МАЙСТЕР-КЛАСИ
«Атмосферна школа» надає можливість дітям 1-11 класів з усієї України, а також за її межами приєднатися до безкоштовних майстер-класів. Корисні зустрічі із запрошеними письменниками, митцями, видатними людьми та креативними педагогами розширять світогляд дітей та змотивують до нових знань.
Приєднатися можуть усі охочі. Для цього переходьте за посиланням, обирайте цікавий для себе майстер-клас та реєструйтеся.
ЦИФРОВІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ОСВІТЯН: НАДАНО 818 НОУТБУКІВ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ШЕСТИ ОБЛАСТЕЙ УКРАЇНИ
Триває підтримка та забезпечення необхідними електронними пристроями учасників освітнього процесу. За сприяння гуманітарної організації «World Vision International» та підтримки Global Business Coalition for Education у партнерстві з HP і Microsoft надано 818 ноутбуків для вчителів шести областей України (Черкаська, Полтавська, Вінницька, Хмельницька, Івано-Франківська, Чернівецька).
Загалом для освітян та здобувачів освіти уже передано понад 90 тис. електронних пристроїв.