Загальні правила поведінки

Дата: 4 січня 2023 о 01:51, Оновлено 27 березня 2023 о 09:25

ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ПІД ЧАС ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ

1. ЗАГАЛЬНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ

1.1. Здобувачі освіти закладу повинні вести себе чесно і гідно, дотримуватися норм моралі та етики в стосунках між іншими і зі старшими людьми.

1.2. Здобувачі освіти повинні звертатися по імені, по батькові і на «Ви» до вчителів, працівників установи і інших дорослих.

1.3. Здобувачі освіти повинні поступатися дорогою дорослим; старші здобувачі освіти пропускають вперед молодших, хлопчики - дівчаток.

1.4. Здобувачі освіти приходять в заклад не пізніше ніж за 15 хвилин до початку занять, в одязі класичного крою і в охайному вигляді.

1.5. Після приходу в заклад здобувачі освіти знімають в гардеробі верхній одяг і одягають змінне взуття, упорядковують одяг і зачіску, займають своє робоче місце в класі і готують до уроку книги, зошити, ручки та інші потрібні для використання на уроці приналежності.

1.6. Здобувачі освіти зобов'язані робити ранкову зарядку.

1.7. За першою вимогою вчителя здобувач освіти зобов'язаний пред'являти щоденник і щодня вести в ньому запис домашніх завдань.

1.8. Фізична конфронтація, залякування і знущання, спроби приниження особистості, дискримінація за національною або расовою ознакою є неприпустимими формами поведінки.

1.9. Забороняється вживати непристойні вирази і жести.

1.10. Забороняється приносити і використовувати в закладі, або на її території зброю, вибухові та вогненебезпечні речовини, горючі рідини, піротехнічні вироби, газові балончики, спиртні напої, наркотики, одурманюючі засоби, а також отруйні і токсичні речовини.

1.11. Куріння на території закладу забороняється.

1.12. Здобувачі освіти повинні дбайливо ставитися до майна закладу, акуратно ставитися як до свого, так і до чужого майна, дотримуватися чистоти і порядку на території закладу. У разі заподіяння здобувачем освіти шкоди майну закладу, батьки (законні представники) зобов'язані відшкодувати його в повному розмірі.

1.13. Всі здобувачі освіти повинні брати участь в заходах з благоустрою закладу і його території, в міру своїх фізичних можливостей.

1.14. Здобувачам освіти слід поважати право власності. Книги, одяг та інші особисті речі, що знаходяться в закладі, належать їхнім власникам.

1.15. До здобувачів освіти, які привласнили чужі речі, можуть застосовуватися дисциплінарні заходи, аж до кримінального покарання.

1.16. Здобувачі освіти, які знайшли втрачені або забуті, на їхню думку, речі, повинні здати їх черговому адміністратору або вчителю.

1.17. Забороняється без дозволу вчителя або медичної сестри залишати навчальний заклад під час проходження занять.

1.18. При переході з поверху на поверх, здобувачі освіти закладу повинні бути гранично обережними. На східці не перегинатися через перила, дивитися собі під ноги, триматися правої сторони.

1.19. Якщо здобувач освіти пропустив заняття, то він повинен пред'явити класному керівнику довідку або записку від батьків (осіб, які їх замінюють) про причину відсутності на заняттях.

2. ПОВЕДІНКА НА ЗАНЯТТЯХ

2.1. Здобувач освіти повинен прийти в клас не пізніше, ніж за 2-3 хвилини до початку уроку.

2.2. Коли вчитель входить в клас, здобувачі освіти встають, вітають вчителя мовчки. Так само здобувачі освіти вітають будь-якого дорослого, який входить в клас під час проходження занять (крім лабораторних і практичних занять з фізики та хімії).

2.3. Кожен учитель викладає правила поведінки здобувачів освіти на своїх уроках.

2.4. Під час проведення уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших від занять сторонніми розмовами, іграми та справами, які не мають відношення до уроку, так як цим порушуються права інших на отримання необхідних знань.

2.5. Якщо здобувач освіти хоче що-небудь сказати або попросити, задати питання вчителю або відповісти на запитання, він повинен підняти руку і після дозволу вчителя говорити.

2.6. Здобувач освіти має право відстоювати свої погляди і свої переконання при обговоренні різних спірних і неоднозначних питань в коректній формі.

2.7. На уроці здобувачі освіти мають право користуватися інвентарем закладу, який вони повертають вчителеві після закінчення занять. Ставитися до нього необхідно дбайливо і акуратно.

2.8. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. І тільки після дозволу вчителя здобувачі освіти можуть покинути свої робочі місця і клас.

3. ПОВЕДІНКА ДО ПОЧАТКУ, НА ПЕРЕРВАХ І ПІСЛЯ ЗАКІНЧЕННЯ ЗАНЯТЬ

3.1. Під час змін здобувачі освіти зобов'язані:

привести в порядок своє місце і залишити клас, якщо просить учитель;

додержуватися вимог чергових і працівників закладу;

здобувачі освіти повинні на вимогу вчителя або чергового повідомляти своє прізвище, клас в якому вчиться.

3.2. На перервах здобувачам освіти забороняється:

бігати коридорами, сходами, біля віконних прорізів, скляних вітражів і в інших місцях, які не призначених для ігор;

штовхатися, кидатися різними предметами і застосовувати фізичну силу відносно один одного, шуміти і заважати іншим здобувачам освіти і вчителям відпочивати.

3.3. Категорично заборонено без дозволу відкривати кватирки і виглядати з них на вулицю.

3.4. Клас, який чергує, повинен допомагати черговому вчителю і стежити за дотриманням правил поведінки під час змін.

4. КІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

4.1. Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.
4.2. Учні не мають права під час знаходження на території школи та при проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих.
4.3. Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення учбових занять або позакласних заходів без дозволу працівників школи.