Дата: 28 січня 2023 о 21:36, Оновлено 28 січня 2023 о 21:36

МОДЕЛЬ ВСТУПУ 2023 ДО ЗАКЛАДІВ ВИЩОЇ ОСВІТИ

МОН подає на розгляд Верховної Ради законопроєкт з моделлю вступних випробувань у 2023 році у вигляді удосконаленого НМТ. Модель спільно узгодили МОН, Комітет ВР з питань освіти, науки та інновацій і УЦОЯО.

НМТ складатиметься з двох обов’язкових предметів (української мови та математики) та одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна (англійська, французька, німецька, іспанська) мова, фізика, хімія, біологія. НМТ буде складатися протягом одного дня у форматі комп'ютерного тестування загальною тривалістю 180 хвилин.

Тимчасові екзаменаційні центри для складання НМТ функціонуватимуть в Україні, також їх планують створити в європейських країнах. Будуть збережені усі пільги та пільгові категорії, зокрема для жителів тимчасово окупованих територій.

«ВИВЧАЮ – НЕ ЧЕКАЮ»: ЗАСТОСУНОК ДОПОМОЖЕ УЧНЯМ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ВИВЧАТИ УКРАЇНСЬКУ МОВУ ТА ЧИТАННЯ В ІГРОВІЙ ФОРМІ

Відбулася презентація оновленої версії застосунку «Вивчаю – не чекаю», яка дозволяє вивчати українську мову та читання в ігровій формі. Вже доступні перші уроки, які відповідають державній програмі початкової школи та стандартам НУШ.

Проєкт «Вивчаю — не чекаю» створений за сприяння МОН громадською спілкою «Освіторія» спільно з міжнародною організацією «War Child Holland». Для розроблення навчального контенту «Освіторія» залучила найкращих педагогів, філологів, методистів.

Оновлена версія «Вивчаю – не чекаю» доступна на App Store та Google Play. Завантажити можна як на смартфон, так і на планшет.

ОНЛАЙН-КОНФЕРЕНЦІЯ ПРО ВПЛИВ ВІЙНИ НА ОСВІТЯН

27 та 28 січня в онлайн-форматі відбудеться пресконференція та публічна дискусія за участю освітян, експертів, представників профільних державних органів.

У програмі:

• презентація результатів дослідження «Освітній фронт. Вплив війни на освітян»;
  • дискусія «Освітній фронт. Непроговорене»;
  • дискусія «Внутрішньо та зовнішньо переміщені учні: як адаптувати, повернути»;
  • практичні воркшопи.

Докладна програма – ось тут. Реєстрація учасників – за посиланням. Зареєстровані учасники отримають на e-mail посилання на відповідні заходи конференції.

ЦИФРОВІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ:
МАЙЖЕ 1400 ПЛАНШЕТІВ ОТРИМАЛИ УЧНІ ХАРКІВЩИНИ

За участю першого заступника Міністра освіти і науки Андрія Вітренка та начальника Харківської ОВА Олега Синєгубова майже 1 400 планшетів від уряду Республіки Корея передано дітям Харківщини, які навчаються онлайн.

Загалом домовлено про доставлення 6 тис. планшетів учням семи областей України: Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Миколаївської, Харківської та Херсонської. Першочергово планшети отримують діти, у яких є проблеми з доступом до освітнього процесу через відсутність необхідного технічного обладнання.