РОЗПОЧАТО РЕЄСТРАЦІЮ НА СЕРТИФІКАЦІЮ ВЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ
З 30 січня вчителі початкових класів, які працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають педагогічний стаж не менше двох років, можуть зареєструватися на участь у сертифікації.
Реєстрація триватиме до 13 лютого включно і проходитиме у два етапи:
- основний (до 05 лютого) – у межах граничної кількості для кожного регіону;
- додатковий (6-13 лютого) – у межах загальної граничної кількості.
Реєстрацію вчителів початкових класів на сертифікацію у 2023 році буде припинено достроково, якщо 1500 осіб сформують бланки реєстраційних карток-заяв.
Для реєстрації потрібно заповнити реєстраційну картку-заяву, бланк якої формується з використанням спеціального сервісу, розміщеного на сайті УЦОЯО в рубриці «Сертифікація педагогічних працівників», і надіслати комплект реєстраційних документів на адресу, вказану в реєстраційному повідомленні.
ПОНАД 10 ТИС. ШКІЛЬНИХ ПСИХОЛОГІВ СТВОРИЛИ МЕРЕЖУ ПСИХОСОЦІАЛЬНОЇ ПІДТРИМКИ ДІТЯМ, ЇХНІМ БАТЬКАМ ТА ОСВІТЯНАМ
Відбувся перший вебінар для практичних психологів у межах Екосистеми психологічної допомоги у сфері освіти, яку запровадило МОН спільно з Інститутом модернізації змісту освіти і Асоціацією інноваційної та цифрової освіти у межах ініціативи першої леді України Олени Зеленської зі створення Національної програми ментального здоров’я.
Вебінари проходитимуть щомісяця, під час них для практичних психологів будуть:
- презентувати ефективні сервіси та інструменти;
- проводити майстер-класи від провідних українських та іноземних фахівців;
- порушувати актуальні питання, які виникають час роботи у закладах освіти.
Окрім вебінарів, психологи мають можливість постійно спілкуватись між собою 24/7 у телеграм-каналі. Надалі будуть створені нові можливості для підвищення кваліфікації освітян у питаннях надання психологічної допомоги. Реалізація цієї ініціативи стала можливою завдяки підтримці міжнародних партнерів.
ПРЕЗЕНТОВАНО МОДЕЛЬНЕ УКРИТТЯ У ШКОЛІ
МБО «Фонд Східна Європа» за підтримки МОН, Державної служби з надзвичайних ситуацій презентував освітянам Києва модельне укриття, що облаштоване на базі однієї зі столичних гімназій у межах програми «Безпечна школа».
Нині у цьому закладі навчаються 506 дітей. Проте укриття, яким тут користувалися після повномасштабного російського вторгнення, вміщувало максимум 300 учасників освітнього процесу. Після ремонтних робіт, які Фонд реалізував за кілька місяців, укриття стало значно більшим і приймає також дітей із садочка, розташованого поряд.
Програму «Безпечна школа» реалізує Фонд Східна Європа у співпраці з МОН, ДСНС та МВС за фінансової підтримки партнерів – «Eurasia Foundation» та «Terre des Hommes», «EPAM Україна», «Baker Tilly International» та «METRO Україна».
У програмі беруть участь 28 закладів освіти в Україні: окрім Києва – у Хмельницькому, Одесі, Чернігові, Вінниці, Сумах.
ЦИФРОВІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ЗДОБУВАЧІВ ОСВІТИ:
МАЙЖЕ 300 APPLE IPAD ОТРИМАЛИ УЧНІ ШКОЛИ СУПЕРГЕРОЇВ
Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет спільно з головою Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій Сергієм Бабаком відвідали «Школа супергероїв». Саме завдяки освітнім центрам при лікарнях у 5 містах України дошкільнята та школярі, які перебувають на стаціонарному лікуванні або реабілітації, можуть продовжувати здобувати освіту.
Під час візиту Сергій Шкарлет поспілкувався з учнями та передав їм майже 300 Apple IPad у межах проєкту, що реалізує МОН спільно з Міжнародною компанією ASBISc Enterprises PLC, Комітетом Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, Міністерством цифрової трансформації України та ГО «СЕВЕН ФІЛДС».
Пристрої налаштовані для навчання, мають застосунки та підручники, які доступні в офлайн-режимі.