Дата: 28 січня 2023 о 21:52

ПЕРЕРОЗПОДІЛЕНО ОСВІТНЮ СУБВЕНЦІЮ МІСЦЕВИМ БЮДЖЕТАМ

Уряд ухвалив розпорядження щодо перерозподілу обсягу та розподілу резерву освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам у 2022 році. Це зроблено для виплати заробітної плати педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти та недопущення кредиторської заборгованості.

Перерозподіл видатків та розподіл резерву освітньої субвенції між місцевими бюджетами буде здійснено в обсязі понад 123 млн грн для міста Києва та окремих адміністративно-територіальних одиниць Вінницької, Волинської, Івано-Франківської, Київської, Львівської, Одеської, Полтавської, Тернопільської, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей.

ПІДРУЧНИКИ ДЛЯ ОСІБ З ООП ВЖЕ ДОСТАВЛЯЮТЬ У РЕГІОНИ

3 692 підручники збільшеним шрифтом з української літератури для учнів 5 класу спеціальних закладів загальної середньої освіти та 22 723 підручники шрифтом Брайля для учнів 5, 8 та 9 класів уже розвозять до обласних книжкових баз департаментів освіти і науки обласних військових адміністрацій для подальшого розповсюдження серед закладів освіти.

Крім того, за сприяння ЮНІСЕФ триває друк підручника «Математика» для 5 класу загальним накладом 472 440 примірників. Також Рада Європи друкує понад 500 тис. підручників з української мови для 5 класу.

НАВЧАЛЬНУ ПРОГРАМУ ПРЕДМЕТА «ОСНОВИ ЗДОРОВ'Я» ДОПОВНИЛИ ТЕМАМИ З БЕЗПЕКИ РУХУ НА ВЕЛОСИПЕДІ

МОН затвердило оновлену навчальну програму з предмета «Основи здоров’я» для 6-9 класів закладів загальної середньої освіти. У ній передбачено вивчення правил дорожнього руху для велосипедистів.

До оновленої програми увійшли, зокрема, такі навчальні теми:

• правила дорожнього руху для велосипедистів;
  • безпека пішохода, велосипедиста в місті та за містом;
  • відповідальність пішохода, велосипедиста за порушення ПДР;
  • перша допомога, алгоритм дій під час виникнення ДТП;
  • велосипед як екологічно чистий транспортний засіб.

БЕЗПЕЧНІСТЬ ВОДИ У ШКОЛІ: НАГАДУЄМО ОСНОВНІ ПРАВИЛА

Заклади освіти, у яких навчальний процес триває в очному режимі, мають дотримуватися правил безпечності води. Так, у їдальні, харчоблоці, буфеті та в інших приміщеннях закладу, де перебувають діти, забезпечення гарячою та холодною водою є неухильним правилом.

Вода, яку використовують заклади освіти, відповідно до санітарних норм обов’язково повинна відповідати вимогам до питної води. Якщо трапляються перебої з водою, у школі чи садку має бути резервне гаряче та холодне водопостачання.

Що радять фахівці ДПСС та передбачає Санітарний регламент для шкіл – читайте на платформі Знаїмо.

УЧНІ МАТИМУТЬ МОЖЛИВІСТЬ НАВЧАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ
ВІРТУАЛЬНОЇ ТА ДОПОВНЕНОЇ РЕАЛЬНОСТІ

Пілотний проєкт застосування технологій віртуальної та доповненої реальності для навчання учнів успішно стартував на базі освітнього хабу Тернопільщини.

Упродовж грудня учні 7-11 класів відвідували освітній хаб та проводили лабораторні роботи за допомогою шоломів віртуальної реальності та спеціального програмного забезпечення. Під час занять учні занурювались у віртуальний світ планет сонячної системи, виконували експерименти щодо законів Ньютона та інші дослідіи.

Такий експеримент буде надалі продовжуватись у 2023 році на базі освітніх хабів Львівщини, Хмельниччини та інших регіонів України.

ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я: КОРИСНІ ПОРАДИ

У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді Олени Зеленської педагоги та психологи каналу «Подбай про себе» продовжують надавати поради для українців в умовах воєнного стану.

За посиланнями читайте про:

УЧАСТЬ УКРАЇНИ У МІЖНАРОДНОМУ ДОСЛІДЖЕННІ PISA-2025

МОН забезпечить участь України у міжнародному дослідженні PISA-2025, відповідальним виконавцем за його проведення буде Український центр оцінювання якості освіти.

Міжнародне дослідження якості освіти PISA (Program for International Student Assessment) проводиться за ініціативою Організації економічного співробітництва й розвитку кожні три роки та охоплює понад 80 країн світу. PISA не перевіряє рівень навчальних досягнень учнів, натомість оцінює вміння використовувати знання з читання, математики та природничих дисциплін у життєвих ситуаціях.

Упродовж 2016-2019 років Україна вперше взяла участь у дослідженні, долучившись до циклу PISA-2018. Цьогоріч наша країна, незважаючи на воєнну російську агресію, бере участь у черговому етапі дослідження PISA-2022.

Продовження участі у PISA та участь у циклі PISA-2025, що триватиме протягом 2023-2026 років, є важливим інструментом для формування доказової освітньої політики, одержання обʼєктивних даних про стан системи освіти та її якість, чинником підвищення якості освіти та освітньої діяльності.