ЯК ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ ВІД МІН: СТВОРЕНО НОВИЙ САЙТ ПРО МІННУ БЕЗПЕКУ
Україна увійшла до переліку країн, найбільш забруднених мінами. Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні підтвердила, що міни та вибухонебезпечні предмети спричинили 75 жертв серед дітей у період з 24 лютого 2022 року до 15 лютого 2023 року.
Щоб зменшити ризики поранення чи загибелі дітей, ЮНІСЕФ спільно з МОН, Державною службою України з надзвичайних ситуацій та Міністерством внутрішніх справ України запустили новий вебсайт «Все про мінну безпеку».
Ресурс містить чотири розділи: для батьків, вчителів, підлітків та дітей. У кожному з них викладено адаптовану до віку інформацію про різновиди мін та правила поводження з ними. У розділі «Вчителям» можна знайти методичні рекомендації щодо проведення уроку з мінної безпеки та презентації для учнів різних класів.
В ІСПАНІЇ ЗАПРАЦЮВАВ УКРАЇНСЬКИЙ ОСВІТНІЙ ХАБ
Вісімнадцятий український освітній хаб розпочав діяльність у місті Валенсія. Українські освітні хаби від початку військової агресії рф працюють в Україні та в країнах Євросоюзу: Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії, Болгарії, Швейцарії, Німеччині, Великій Британії, а тепер і в Іспанії, в якій нині мешкають понад 250 тис. українців, багато з них діти.
Місія мережі українських освітніх хабів – надати можливість українським дітям, які наразі перебувають в інших країнах, надолужити навчання, продовжити здобувати освіту за українською державною програмою та набувати навичок для успішного життя, перш за все «м’яких» (soft skills) та підприємницьких навичок.
Координаторка українського освітнього хабу в Іспанії – Люсія Задорожна, lusia.office@ngo-damark.org, CIF G01940303, Reg. 3439, ngo-damark.org.
ПСИХОЕМОЦІЙНА ДОПОМОГА:
ЯК ПІДТРИМАТИ ПОЗИТИВНИЙ НАСТРІЙ У СТАНІ «ОЧІКУВАННЯ»
У межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативою Олени Зеленської МОН спільно із ГО «Підтримай дитину» та проєктом «Подбай про себе», ГО «Асоціація дієвих психологів України», команда психологів та педагогів на регулярній основі здійснює заходи для підтримки українців та надає корисні практичні матеріали.
Напередодні річниці повномасштабного вторгнення рф в Україну більшість із нас має певні ознаки впливу подій цього часу на психоемоційний стан організму: тривожність, занепокоєння, пригнічення, емоційні «гойдалки» тощо. Тому нагадуємо, що відчувати страх – це нормальна реакція організму на небезпеку. Крім страху напередодні «символічних» дат, кожен може перебувати у стані «очікування».
За посиланням можна розібратися із власними емоційними станами, а також про те, як зберегти стійкість і позитивний настрій.