Дата: 28 січня 2023 о 21:48

ОГОЛОШЕНО ДАТИ СЕРТИФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ У 2023 РОЦІ

У 2023 році сертифікація педагогічних працівників буде поширена і на вчителів базової середньої освіти мовно-літературної та математичної освітніх галузей.

Реєстрація вчителів початкової школи на сертифікацію триватиме з 30 січня до 13 лютого. Реєстрація вчителів математики та української мови і літератури триватиме протягом 1-11 серпня.

НАКАЗ ЩОДО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД ДПА НАДІСЛАНО ДО МІН'ЮСТУ

МОН підготувало наказ про звільнення від проходження державної підсумкової атестації у 2022/2023 навчальному році. Його надіслано до Міністерства юстиції для державної реєстрації. Наказ стане чинним з дня його офіційного опублікування.

ВЕБІНАР ПРО ПСИХОЛОГІЧНУ ПІДТРИМКУ ДІТЕЙ З ПОРУШЕННЯМИ СЛУХУ
ПІД ЧАС ПОВІТРЯНОЇ ТРИВОГИ

20 січня в межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативою першої леді України Олени Зеленської МОН спільно із ГО «Підтримай дитину» проведуть вебінар на тему «Територія безпеки: психологічна підтримка дітей з порушеннями слуху в закладах освіти під час повітряної тривоги».

Під час вебінару учасники дізнаються зокрема про безпеку дітей з порушеннями слуху в умовах війни, особливості онлайн-уроків для дітей з порушеннями слуху, практичні поради батькам.

Початок – о 12:00. Трансляція буде доступною на Фейсбук-сторінках МОН та ГО «Підтримай дитину».

17 ТИС. ОСВІТЯН СКОРИСТАЛИСЬ ПОРАДАМИ
ОНЛАЙН-КУРСУ «СМІЛИВІ НАВЧАТИ»

Курс «Сміливі навчати» створений, щоб допомогти освітянам підтримати власне ментальне здоров’я та подолати професійні складнощі під час війни. Серед матеріалів курсу – поради щодо психологічної підтримки вчителів, корисні інструкції, шаблони та практики навчання й взаємодії з дітьми, рекомендації щодо організації безпечного освітнього середовища та правила реагування у кризовий час.

Курс «Сміливі навчати» доступний для вчителів на безоплатній основі. Після його проходження освітяни отримають сертифікат з підвищення кваліфікації на 6 годин. Реєстрація на курс – за посиланням.

Курс «Сміливі навчати» реалізовано освітньою організацією «Навчай для України / Teach For Ukraine» за підтримки ЮНІСЕФ у межах ініціативи «Спільно до навчання» та студією онлайн-освіти «EdEra».

МАЙЖЕ 1 ТИС. УКРАЇНСЬКИХ УЧИТЕЛІВ АНГЛІЙСЬКОЇ МОВИ
ПРОЙДУТЬ КУРС «ВИКЛАДАННЯ ТА НАВЧАННЯ У ВАЖКІ ЧАСИ»

Британська Рада в Україні продовжує підтримувати освітян під час дії воєнного стану. Триденний курс підготовки вчителів «Викладання та навчання у важкі часи» базується на курсі Британської Ради «Мова для стійкості» та має на меті допомогти вчителям визначити складнощі з викладанням і навчанням, які виникають у зонах конфлікту, і дослідити способи, якими вчителі підтримують учнів.

Учасниками курсу є вчителі англійської мови, які вимушено змінили постійне місце проживання та переїхали в інші регіони України і продовжують навчати своїх учнів, а також вчителі англійської мови в Україні, які працюють з учнями-переселенцями.

Пілотний курс проводиться у Польщі з листопада 2022 року до лютого 2023-го. Заплановано залучити до навчання приблизно 1000 вчителів з України.

ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я: МАТЕРІАЛИ, ЯКІ ДОПОМОЖУТЬ КОНТРОЛЮВАТИ РЕАКЦІЇ ОРГАНІЗМУ В ЕКСТРЕМАЛЬНИХ УМОВАХ

Через непередбачувані воєнні дії з боку рф неможливо втримувати психоемоційні реакції. І це нормальна реакція організму на ненормальні ситуації. У межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки за ініціативою першої леді України Олени Зеленської команда МОН спільно із психологами телеграм-каналів «Подбай про себе» та «Підтримай дитину» продовжують публікувати поради та рекомендації.

У Довіднику безбар‘єрності «Етика взаємодії у періоди стресу» зібрано матеріали, які допоможуть контролювати реакції організму в екстремальних умовах:

ЯК ЗАХИСТИТИ ДІТЕЙ В ІНТЕРНЕТІ?

Освітній проєкт #stop_sexтинг регулярно пропонує навчальні матеріали для дітей та дорослих з метою їхнього захисту від сексуального насильства та експлуатації у цифровому середовищі, а також безпеки офлайн під час війни.

Крім того, команда проєкту з 2021 року проводила дослідження щодо ефективності цих матеріалів, аби виявити, чи мають уроки #stop_sexтинг вплив на знання та навички дітей, чи є цей вплив стійким. З повним текстом, ілюстраціями та графіками дослідження, а також рекомендаціями можна ознайомитись за  посиланням.