ПРЕЗЕНТОВАНО ПРОГРАМУ ВЕЛИКОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ
«ОСВІТА 4.0: УКРАЇНСЬКИЙ СВІТАНОК»
Міністр освіти і науки України під час засідання Уряду презентував програму великої трансформації «Освіта 4.0: український світанок», яка була підготовлена командою МОН на основних засадах та принципах Плану відновлення України.
Концепція відповідає духу та змісту глобального бачення розвитку освіти, озвученого на Всесвітньому економічному форумі 2022. Реалізація проєктів у межах програми стосується всіх ланок освіти та має на меті одержати результати до 2032 року.
НА ПЛАТФОРМІ «ДІЯ.ЦИФРОВА ОСВІТА» ВИЙШОВ
НОВИЙ ОСВІТНІЙ СЕРІАЛ «ШКОЛА БЕЗ ЦЬКУВАНЬ»
На платформі «Дія.Цифрова освіта» вийшов новий освітній серіал про протидію булінгу «Школа без цькувань», який цілісно розкриває явища цькування та пропонує доказові підходи його протидії.
Курс має дві частини: перша частина призначена для освітян, друга – для батьків. Освітній серіал розроблено Studena NGO за ініціативи Міністерства цифрової трансформації для платформи «Дія.Цифрова освіта», за підтримки Міністерства освіти і науки та проєкту «Дружній простір».
ПЕРШІ РЕЗУЛЬТАТИ ПІЛОТНОГО ПРОЄКТУ
«ОНОВЛЕНА ІНФОРМАТИКА – IT-СТУДІЇ»
МОН і Мінцифри в межах програми «EU4DigitalUA», що фінансується ЄС, представили перші результати пілотного проєкту «Оновлена інформатика – IT-студії». До роботи залучили провідних українських експертів в галузі освіти, які працюватимуть над створенням освітнього контенту та впровадженням новітніх цифрових технологій у викладання, навчання та оцінювання учнів з 1 по 11 класи.
Також у проєкті беруть участь представники ІТ-кластерів та ІТ-асоціацій України, які надають технологічну експертизу у розробленні нових тем у шкільному предметі «Інформатика», створенні навчальних відео з експертами, які працюють в ІТ.
Проведене опитування серед учителів пілотних шкіл показало, що діти та вчителі із задоволенням користуються інноваційними освітніми матеріалами, які замінюють підручник на 50-70%. Докладніше – за посиланням.
ПСИХОЛОГІЧНЕ ЗДОРОВ’Я: КОРИСНІ ПОРАДИ
У межах «Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки» за ініціативою першої леді України Олени Зеленської педагоги та психологи телеграм-каналу «Подбай про себе» продовжують надавати актуальні поради.
За посиланнями дізнавайтесь про таке:
- як боротися із впливом тригерів,
- як полегшити адаптацію дитини до іншого місця проживання через вимушене переселення.
Більше вправ та ігор, казок і різноманітних матеріалів психологічного та ігрового напряму знаходьте у телеграм-каналі «Підтримай дитину».
ГРОМАДСЬКЕ ОБГОВОРЕННЯ: НАКАЗ ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ
ПОРЯДКУ ГРОМАДСЬКОЇ АКРЕДИТАЦІЇ ЗЗСО
МОН пропонує до громадського обговорення проєкт наказу «Про затвердження Порядку здійснення громадської акредитації закладу загальної середньої освіти», розроблений з метою урегулювання механізму здійснення громадської акредитації закладів загальної середньої освіти.
Відповідно до закону «Про повну загальну середню освіту» громадська акредитація здійснюється юридичними особами, акредитованими у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки, з урахуванням вимог до проведення інституційного аудиту закладів загальної середньої освіти. Вищезгадана норма законодавства дає підстави закладам освіти розглядати процедуру громадської акредитації як процедуру зовнішнього оцінювання їхньої якості освіти та освітньої діяльності, що є альтернативною до інституційного аудиту.
Зауваження та пропозиції до проєкту наказу приймаються в письмовому вигляді та електронною поштою до 26 грудня за адресами:
- Міністерство освіти і науки України, проспект Перемоги, 10, Київ, 01135, vitalii.zarytov@mon.gov.ua, (044) 481-32-78.
- Державна служба якості освіти України (відділ акредитації фахових об’єднань департаменту акредитації та моніторингу), вул. Ісаакяна, 18, Київ, 01135, dam.sqeu@gmail.com, Валентина Бобир, (044) 236-10-51.