Дата: 6 березня 2023 о 11:54
БЕЗПЕЧНЕ І ЗДОРОВЕ ОСВІТНЄ СЕРЕДОВИЩЕ В НУШ: ПЛАН ЗАХОДІВ 2023

Уряд схвалив план заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі на 2023 рік.

Зокрема, план заходів спрямований на досягнення стратегічних цілей щодо:

• забезпечення здоров’язбережувальної складової освіти;
  • комплексності розвитку фізичної культури та посилення рухової активності;
  • розбудови системи здорового харчування;
  • ефективного психологічного супроводу освітнього процесу;
  • безпечності, доступності та інклюзивності освітнього середовища.

ВСЕСВІТНЯ ПРОДОВОЛЬЧА ПРОГРАМА ООН ЗАБЕЗПЕЧИТЬ
ГАРЯЧИМ ХАРЧУВАННЯМ УЧНІВ 1-4 КЛАСІВ

Підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю щодо реалізації програми шкільного харчування між МОН та Всесвітньою продовольчою програмою ООН в Україні. Всесвітня продовольча програма є провідною гуманітарною програмою ООН, яка спрямована на допомогу в боротьбі з голодом.

У межах реалізації Меморандуму Всесвітня продовольча програма зможе забезпечити 50% від кількості порцій гарячого харчування для учнів 1-4 класів у Київській області.

УДОСКОНАЛЕНО ПРОЦЕС СЕРТИФІКАЦІЇ ВЧИТЕЛІВ

Уряд вніс зміни до Положення про сертифікацію педагогічних працівників. Докладніше про зміни – за посиланням

Зокрема, за оновленим порядком у сертифікації можуть узяти участь педагогічні працівники, які на момент реєстрації працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.

ПІДПИСАНО УГОДУ ПРО УЧАСТЬ УКРАЇНИ У PISA-2025

Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет та керівник директорату з освіти та навичок ОЕСР Андреас Шляйхер підписали Угоду про участь України у PISA-2025.

З огляду на бюджетні обмеження, які спричинені військовою агресією рф, МОН ініціювало скасування внесків України для участі у дослідженні PISA-2025. ОЕСР підтримала цю пропозицію та погодилася покрити внески участі України у циклі дослідження PISA-2025.

НОВИНИ НМТ-2023

• МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту. Зауваження і пропозиції у вигляді порівняльної таблиці можна надсилати до 12 березня на nvi@mon.gov.ua.

• Український центр оцінювання якості освіти розмістить тренувальні матеріали з усіх навчальних предметів. Вже можна ознайомитися із завданнями з української мови.

• Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі етапи вступної кампанії дистанційно.

• ГС «Освіторія» запустила серію безоплатних вебінарів на онлайн-платформі «iLearn» для підготовки до НМТ-2023. Вебінари проведуть досвідчені експерти-предметники.

МАЙСТЕР-КЛАСИ ТА ВЕБІНАРИ ДЛЯ ШКІЛЬНИХ ПСИХОЛОГІВ
  • Відбувся другий вебінар, присвячений новоствореному освітньому курсу «Практичні навички подолання стресу», що розроблений на основі ілюстрованого керівництва Всесвітньої організації охорони здоров’я «Важливі навички в періоди стресу» за підтримки ГО «Безбар’єрність». Вебінар можна подивитись тут.

• У доступі – запис вебінару «Психоемоційна підтримка жінок України: техніки, вправи, поради та власний досвід», що присвячений питанням самопідтримки та важливості опікування власним станом, збереження власного ментального стану, ресурсності та психоедукації жінок.

• Також у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я команда психологів та педагогів підготувала поради, які допоможуть підтримати дитину під час емоційних коливань.

• Крім того, щосуботи на Facebook-сторінці «Підтримай дитину» експерти надаватимуть відповіді на важливі запитання про інклюзію. Початок о 19:00. Запитання можна надіслати заздалегідь на pditinu@gmail.com з поміткою в темі листа: «Півгодини про інклюзію».

ПРЕЗЕНТОВАНО НОВИЙ НАПРЯМ ПРОЄКТУ «DECIDE», СПРЯМОВАНИЙ НА ДОПОМОГУ ДІТЯМ, – «СТАЄМО СИЛЬНІШИМИ РАЗОМ!»

Відбулася презентація програмної швейцарсько-української ініціативи «Стаємо сильнішими разом!». Ініціатива створена задля допомоги і підтримки дітей, що постраждали від війни. Її реалізовуватиме проєкт «DECIDE» у партнерстві з Офісом Омбудсмана України, МОН, Міністерством відновлення України та Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.

«Стаємо сильнішими разом!» передбачає 6 основних напрямів:

• нові компетентності вчителя в умовах воєнного стану;
  • права людини та громадянина;
  • психологічна підтримка;
  • підтримка дітей з особливими освітніми потребами;
  • громада, безпечна для дитини;
  • безпечний освітній простір у закладах освіти.

Прослухати запис трансляції події повністю можна за посиланнямПроморолик ініціативи «Стаємо сильнішими разом!» можна переглянути тут.

ЦИФРОВІ ПРИСТРОЇ ДЛЯ ВЧИТЕЛІВ ТА УЧНІВ
  • У межах проєкту «5 000 iPad для українських школярів» понад 4 тис. планшетів уже отримали заклади Київської, Чернігівської, Харківської та Миколаївської областей. Проєкт реалізує МОН спільно із партнерами з міжнародної компанії «ASBISc Enterprises PLC», Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, Міністерства цифрової трансформації, ГО «СЕВЕН ФІЛДС».

• За сприяння Фундації Олени Зеленської у межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти (GBC-Education) та проєкту «Цифровий актив для України» компаній «HP» та «Microsoft» до регіонів України надійшла чергова партія ноутбуків. Цього разу електронні пристрої отримали вчителі Сумщини і Харківщини – майже 1,8 тис. і понад 1,3 тис. одиниць відповідно.

• Також читайте історії вчителів, які отримали хромбуки у межах домовленостей МОН, Мінцифри з компанією «Google» та ЮНЕСКО.