Уряд схвалив план заходів з реалізації Національної стратегії розбудови безпечного і здорового освітнього середовища у Новій українській школі на 2023 рік.
Зокрема, план заходів спрямований на досягнення стратегічних цілей щодо:
- забезпечення здоров’язбережувальної складової освіти;
- комплексності розвитку фізичної культури та посилення рухової активності;
- розбудови системи здорового харчування;
- ефективного психологічного супроводу освітнього процесу;
- безпечності, доступності та інклюзивності освітнього середовища.
ГАРЯЧИМ ХАРЧУВАННЯМ УЧНІВ 1-4 КЛАСІВ
Підписано Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю щодо реалізації програми шкільного харчування між МОН та Всесвітньою продовольчою програмою ООН в Україні. Всесвітня продовольча програма є провідною гуманітарною програмою ООН, яка спрямована на допомогу в боротьбі з голодом.
У межах реалізації Меморандуму Всесвітня продовольча програма зможе забезпечити 50% від кількості порцій гарячого харчування для учнів 1-4 класів у Київській області.
Уряд вніс зміни до Положення про сертифікацію педагогічних працівників. Докладніше про зміни – за посиланням.
Зокрема, за оновленим порядком у сертифікації можуть узяти участь педагогічні працівники, які на момент реєстрації працюють на відповідній посаді за основним місцем роботи та мають стаж педагогічної роботи не менше двох років.
Міністр освіти і науки України Сергій Шкарлет та керівник директорату з освіти та навичок ОЕСР Андреас Шляйхер підписали Угоду про участь України у PISA-2025.
З огляду на бюджетні обмеження, які спричинені військовою агресією рф, МОН ініціювало скасування внесків України для участі у дослідженні PISA-2025. ОЕСР підтримала цю пропозицію та погодилася покрити внески участі України у циклі дослідження PISA-2025.
НОВИНИ НМТ-2023
- МОН пропонує для громадського обговорення проєкт Порядку проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту. Зауваження і пропозиції у вигляді порівняльної таблиці можна надсилати до 12 березня на nvi@mon.gov.ua.
- Український центр оцінювання якості освіти розмістить тренувальні матеріали з усіх навчальних предметів. Вже можна ознайомитися із завданнями з української мови.
- Вступники, які зареєстровані та перебувають на тимчасово окупованій території, зможуть проходити усі етапи вступної кампанії дистанційно.
- ГС «Освіторія» запустила серію безоплатних вебінарів на онлайн-платформі «iLearn» для підготовки до НМТ-2023. Вебінари проведуть досвідчені експерти-предметники.
- Відбувся другий вебінар, присвячений новоствореному освітньому курсу «Практичні навички подолання стресу», що розроблений на основі ілюстрованого керівництва Всесвітньої організації охорони здоров’я «Важливі навички в періоди стресу» за підтримки ГО «Безбар’єрність». Вебінар можна подивитись тут.
- У доступі – запис вебінару «Психоемоційна підтримка жінок України: техніки, вправи, поради та власний досвід», що присвячений питанням самопідтримки та важливості опікування власним станом, збереження власного ментального стану, ресурсності та психоедукації жінок.
- Також у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я команда психологів та педагогів підготувала поради, які допоможуть підтримати дитину під час емоційних коливань.
- Крім того, щосуботи на Facebook-сторінці «Підтримай дитину» експерти надаватимуть відповіді на важливі запитання про інклюзію. Початок о 19:00. Запитання можна надіслати заздалегідь на pditinu@gmail.com з поміткою в темі листа: «Півгодини про інклюзію».
Відбулася презентація програмної швейцарсько-української ініціативи «Стаємо сильнішими разом!». Ініціатива створена задля допомоги і підтримки дітей, що постраждали від війни. Її реалізовуватиме проєкт «DECIDE» у партнерстві з Офісом Омбудсмана України, МОН, Міністерством відновлення України та Фондом Президента України з підтримки освіти, науки та спорту.
«Стаємо сильнішими разом!» передбачає 6 основних напрямів:
- нові компетентності вчителя в умовах воєнного стану;
- права людини та громадянина;
- психологічна підтримка;
- підтримка дітей з особливими освітніми потребами;
- громада, безпечна для дитини;
- безпечний освітній простір у закладах освіти.
Прослухати запис трансляції події повністю можна за посиланням. Проморолик ініціативи «Стаємо сильнішими разом!» можна переглянути тут.
- У межах проєкту «5 000 iPad для українських школярів» понад 4 тис. планшетів уже отримали заклади Київської, Чернігівської, Харківської та Миколаївської областей. Проєкт реалізує МОН спільно із партнерами з міжнародної компанії «ASBISc Enterprises PLC», Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій, Міністерства цифрової трансформації, ГО «СЕВЕН ФІЛДС».
- За сприяння Фундації Олени Зеленської у межах ініціативи Глобальної бізнес-коаліції для освіти (GBC-Education) та проєкту «Цифровий актив для України» компаній «HP» та «Microsoft» до регіонів України надійшла чергова партія ноутбуків. Цього разу електронні пристрої отримали вчителі Сумщини і Харківщини – майже 1,8 тис. і понад 1,3 тис. одиниць відповідно.
- Також читайте історії вчителів, які отримали хромбуки у межах домовленостей МОН, Мінцифри з компанією «Google» та ЮНЕСКО.